Home | Benevolent Darts | Summer Darts | Double In Double Out Darts | Super League Darts | Star Darts

Competitions | Darts Help | Links | Contact Us | Site Map | Facebook | Twitter



Season 2003-2004 | Season 2004-2005 | Season 2005-2006 | Season 2006-2007 |

Season 2007-2008 | Season 2008-2009 | Season 2009-2010 | Season 2010-2011 |

Season 2011-2012 | Season 2012-2013 | Season 2013-2014 | Season 2014-2015 |

Season 2015-2016 | Season 2016-2017 | Season 2017-2018 | Season 2018-2019 |

Season 2019-2020 | Season 2021-2022 | Season 2022-2023 | Season 2023-2024

Fixture List | League Rules | Registered Players | Season Results | Weekly Results | Competition Results | Player Stats.

2022-2023 Competition Results

BLIND TREBLES (Played 7/4/22) Download the full results here

Winners

Dave Owens (Friary 'Z'), Ian Hackett (Lamb Nomads) & Aaron Wood (Little Vic)

Runners-Up

Ryan Chard (Little Vic), Matt Patterson (Sportsman) & Lee Franklin (Friary 'Z')

BENEVOLENT CUP (Played 31/3/23) Download the full results here

Winner

Lee Franklin (Friary 'Z')

Runner-Up

Cliff Prior (Railway Resurrected)

'ROGER HACKETT' OVER 60's (Played 17/3/23) Download the full results here

Winner

Steve Parsons (the Sportsman)

Runner-Up

Phil Wilson (Newtown Clubbers)

LADIES (Played 17/3/23) Download the full results here

Winner

Rhonda West (Aldingbourne Oddballs)

Runner-Up

Sue Ramsey (Royal Oak)

CAPTAINS (Played 10/3/23) Download the full results here

Winner

Alex Norgett (Newtown Members)

Runner-Up

Simon Kimber (the Sportsman)

SECRETARIES (Played 10/3/23) Download the full results here

Winner

Craig Stoner (the Sportsman)

Runner-Up

Mark H Todd (Chi Snooker 'C')

'SANDY CARTER' MIXED PAIRS (Played 6/1/23) Download the full results here

Winners

Rhonda West (Aldingbourne Oddballs)
& Jack Freeman (Aldingbourne Oddballs)

Runners-Up

Karen Bennett (Newtown Clubbers)
& Phil Wilson (Newtown Clubbers)

DIVISION 1 SINGLES (Played 9/12/22) Download the full results here

Winner

Cliff Prior (Railway Resurrected)

Runner-Up

Dan Middleton (Little Legends)

DIVISION 2 SINGLES (Played 9/12/22) Download the full results here

Winner

Liam Mcguire (Chi Snooker Club 'B')

Runner-Up

Adam Hall (POW Woodgate)

DIVISION 3 SINGLES (Played 9/12/22) Download the full results here

Winner

Steve Parsons (The Sportsman)

Runner-Up

Tony Phillips (Chi Snooker Club ‘C’)

DIVISION 1 PAIRS (Played 2/12/22) Download the full results here

Winners

Roger Summers & Cliff Prior
(Railway Resurrected)

Runners-Up

Dan Middleton & Dave Bourne
(Little Vic)

DIVISION 2 PAIRS (Played 2/12/22) Download the full results here

Winners

Dan Sapio & Russ Warwick
(Chichester Snooker Club 'B')

Runners-Up

Liam McGuire & Mikey Hellier
(Chichester Snooker Club 'B')

DIVISION 3 PAIRS (Played 2/12/22) Download the full results here

Winners

Ben Todd & Mark H Todd
(Chi Snooker Club 'C')

Runners-Up

Louis Wladon & Vikki Mackay
(Pagham CC ‘B’)

DIVISION 1 TREBLES (Played 25/11/22) Download the full results here

Winners

Dan Middleton, Aaron Wood & Ryan Chard
(Little Vic)

Runners-Up

Matt Tovey, Dave Bourne & Andy Chant
(Little Vic)

DIVISION 2 TREBLES (Played 25/11/22) Download the full results here

Winners

Phil Wilson, Jill Mitchell & Mark Wingate
(Newtown Clubbers)

Runners-Up

Karl Wingate, Dave Wingate & Len Dixey
(Royal Oak)

DIVISION 3 TREBLES (Played 25/11/22) Download the full results here

Winners

Simon Kimber, Matt Patterson & Steve Parsons
(The Sportsman)

Runners-Up

Tony Phillips, Hayley Phillips & John Luff
(Chi Snooker Club ‘C’)

Copyright © - Bognor-Darts.co.uk - All rights reserved

Home | Benevolent Darts | Summer Darts | Double In Double Out Darts | Super League Darts

Competitions | Darts Help | Links | Contact Us | Site Map | Forum