Home | Benevolent Darts | Summer Darts | Double In Double Out Darts | Super League Darts | Star Darts

Competitions | Darts Help | Links | Contact Us | Site Map | Facebook | Twitter

Season 2004 | Season 2005 | Season 2006 | Season 2007 | Season 2008 |
Season 2009 | Season 2010 | Season 2011 | Season 2012 | Season 2013 |
Season 2014 | Season 2015 | Season 2016 | Season 2017 | Season 2018 |
Season 2019 | Season 2020 | Season 2022 | Season 2023

Fixture List | League Rules | Registered Players | Season Results | Weekly Results | Competition Results | Player Stats.

2023 Competition Results

BLIND TREBLES (Played 29/9/23) Download the full results here

Winners

Aaron Wood, Simon Kimber & Tony Phillips

Runners-Up

Gary Blackwood, Jack Freeman & Glo Greene

DIVISION 1 SINGLES (Played 15/9/23) Download the full results here

Winner

Gary Blackwood (Railway)

Runner-Up

Andy Stubbs (Chi Snooker 'A')

DIVISION 2 SINGLES (Played 15/9/23) Download the full results here

Winner

Tony Phillips (Chi Snooker 'B')

Runner-Up

Ben Todd (Chi Snooker 'B')

DIVISION 3 SINGLES (Played 15/9/23) Download the full results here

Winner

Craig Stoner (Sportsman)

Runner-Up

Simon Langridge (Rustington SSC)

DIVISION 1 PAIRS (Played 8/9/23) Download the full results here

Winners

Adi Linfield & Lee Passey (Little Vic)

Runners-Up

Cliff Prior & Stuart Gray (Railway)

DIVISION 2 PAIRS (Played 8/9/23) Download the full results here

Winners

Harrison Ryan & Phil Wilson (Newtown Clubbers)

Runners-Up

Adam Judd & Emma Hackett (POW Mavericks)

DIVISION 3 PAIRS (Played 8/9/23) Download the full results here

Winners

Matt Patterson & Graham Perry (Sportsman)

Runners-Up

Nick Tabberer & Brian Donkin (Aldwick Legion)

CAPTAINS (Played 1/9/23) Download the full results here

Winner

Martin Austin (Aldingbourne Oddballs)

Runner-Up

Brian Donkin (Aldwick Legion)

SECRETARIES (Played 1/9/23) Download the full results here

Winner

Andy Stubbs (Chi Snooker 'A')

Runner-Up

Dean Ardener (Friary 'D')

DIVISION 1 TREBLES (Played 30/6/23) Download the full results here

Winners

Aaron Wood, Adi Linfield & Lee Passey (Little Vic)

Runners-Up

Stuart Gray, Cliff Prior & Ian Kewin (Railway)

DIVISION 2 TREBLES (Played 30/6/23) Download the full results here

Winners

Karen Wilson & Jack Freeman (Aldingbourne Oddballs) & Ian Hackett (Lamb Nomads)*

Runners-Up

Nick Kelly, Amy Kelly & Tony Phillips (Chi Snooker 'B')

DIVISION 3 TREBLES (Played 30/6/23) Download the full results here

Winners

Steve Parsons, Craig Stoner & Matt Patterson (Sportsman)

Runners-Up

Martyn Payne, Bradley White & Chris Burdfield (Rustington SSC)

MIXED PAIRS (Played 23/6/23) Download the full results here

Winners

Paula Duckett (POW Mavericks) & Dave Owens (Friary 'Z')

Runners-Up

Jenny Lovegrove & Connor Levett (Hunston Club)

'Shenagh Wickens' LADIES KNOCKOUT (Played 16/6/23) Download the full results here

Winner

Emma Hackett (POW Mavericks)

Runner-Up

Karen Wilson (Aldingbourne Oddballs)

OVER 50's KNOCKOUT (Played 16/6/23) Download the full results here

Winner

Andy Stubbs (Chi Snooker 'A')

Runner-Up

Steve Parsons (the Sportsman)

Copyright © - Bognor-Darts.co.uk - All rights reserved

Home | Benevolent Darts | Summer Darts | Double In Double Out Darts | Super League Darts

Competitions | Darts Help | Links | Contact Us | Site Map | Forum